حق کاوان

FASTPRESS.org
نظریه مشورتی در خصوص عدم پاسخ به دستورات قضایی در قالب استعلام از ادارات

آیا عدم پاسخ به دستورات قضایی که در قالب استعلام از بانکها و سایر ادارات دولتی صورت می‌گیرد جرم محسوب می‌گردد یا خیر؟

نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه 

 شماره ۲۵۳۸/۹۳/۷ ـ ۲۰/۱۰/۱۳۹۳

فرض سؤال که مرجع قضائی از اداره دولتی استعلام نموده، ولی اداره تخلف کرده و اعلام پاسخ ننموده است، منطبق با ماده ۲۱۲ قانون آیین دادرسی در امور مدنی است و رسیدگی و صدور حکم به مجازات مقرر در ماده مرقوم نیز توسط همان دادگاه استعلام‌کننده انجام می‌شود.

 بازگشت